nalagam novice...

Dan odprtih vrat pri svetem Antonu

Veliko vetra!

Dragi birmanci in birmanke!

Rad imam veter. Nikoli se ga ne naveličam. Tako sveže ozračje naredi, vse prečisti in umije, ko piha, je vse tako mlado, tudi kakšna zelo stara drevesa prisili, da zaplešejo. In čeprav veter tudi premika kakšne stvari, za katere si jih ne želim, da bi jih, meče korce s streh in prevrača lonce z rožami, nanese stare veje in kupe listja, ki ga je treba pomesti, ga imam strašno rad. Tudi če se jezim nanj, ker mi daje dodatnega dela, vem, da je veter koristna stvar, ker je treba zaradi njega vse postaviti na novo. Je treba še enkrat preveriti, kam bom kaj postavil in zakaj ravno tja, pospraviti staro in narediti prostor za novo. Ja, zato te veter dela in ohranja mladega.

In tega vam želim ob vašem današnjem prazniku: da bi ostali mladi. V Idriji ni burje, življenje je tukaj nekoliko bolj mirno. Pa se vendar kdaj od kdovekod pojavi kakšna stvar, ki razburka in prevrne tiste stvari, ki smo jih navajeni. Ta veter je Sveti Duh. In četudi ga kdaj ne boste marali, vam želim veliko vetra, veliko stvari, ki vam bodo postavljale vprašanja, dogodkov, ki bodo od vas zahtevali odgovorov, veliko novih izzivov in veliko novih obzorij. Ker boste le tako ostali mladi. Naj vas Sveti Duh pošteno prepiha, da boste potem tudi sami postali veter za to megleno kotlino. Potrebujemo vas, kot potrebujemo sonca v vaših očeh.

Bodite veseli kristjani!

Mladi: Ne bojte se!

Napovednik dogodkov ob obletnici posvetitve cerkve Svetega Jožefa

Zadnja nedelja