2. postna nedelja

»Njegova oblačila so postala bleščeča, nadvse bela, da jih tako ne more pobeliti noben belivec na svetu« (Mr 9,3)

Vrstica pred evangelijem

Očetov glas se je zaslišal iz svetlega oblaka: Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte.

Nebeški Oče razodene, da je Jezus njegov Sin

Iz svetega evangelija po Marku (Mr 9,2-10)

Tisti čas je Jezus vzel Petra, Jakoba in Janeza in jih same zase peljal na visoko goro. Vpričo njih se je spreménil. Njegova oblačila so postala bleščeča, nadvse bela, da jih tako ne more pobeliti noben belivec na svetu. In prikazal se jim je Elija z Mojzesom in pogovarjala sta se z Jezusom. Oglásil se je Peter in rekel Jezusu: »Učitelj, dobro je, da smo tukaj. Postavimo tri šotore: tebi enega, Mojzesu enega in Eliju enega.« Ni namreč vedel, kaj bi rekel, kajti zelo so se prestrašili. Narédil se je oblak in jih obsenčil. In iz oblaka se je zaslišal glas: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte!« Ko so se hitro ozrli naokrog, niso videli nikogar več razen Jezusa samega, ki je bil z njimi. In medtem ko so šli z gore, jim je naróčil, naj nikomur ne pripovedujejo tega, kar so videli, dokler Sin človekov ne vstane od mrtvih. To besedo so ohranili zase in se med seboj spraševali, kaj pomeni vstati od mrtvih.

Prisluhni Besedi

Beseda na Gospodov dan

Gospodov dan z Besedo

Duhovne misli cerkvenih očetov

Duhovne misli Benedikta XVI.

S papežem Frančiškom skozi minuli teden

Novice od in tam

Molitev

Včasih smo poklicani na goro,

tako kot Mati,

da iz rok spustimo vse,

tudi najdražje.

Kot Abraham smo poklicani,

da postavimo oltar

in nanj položimo dar,

edini, ki more boleti.

Včasih je potrebno

tako malo izgovoriti

in tako neskončno veliko dati,

tiho se predati v svoj »zgodi se«,

ne glede na posledice, solze, in rane.

Da, vsaj enkrat v živ1jenju nas zadane

boleča puščica izvolitve,

zato da svobodno izvolimo

Luč, Pot in Ljubezen,

ki ničesar ne vzame,

ne da blagoslovi,

sname s križa

in vrne v naročje.

iz molitvene revije Magnifikat

Nedeljski kruh besede

Besede za srce

Vončotov portal

NiKoDemos

Romar

Župnjiska spletna stran ima elektronski naslov! Pišite: zupnija.idrija@gmail.com; web.zupnija.idrija@rkc.si

Župnjiska spletna stran ima foto album. Klikni

Vaše ideje in želje sporočite.

Piši na elektronski naslov