Dekanijsko srečanje 2013

Pozdravni govor dekana Ivana Blažič

Georg Ratzinger je v knjigi: Moj brat papež, zapisal, da je najlepše trenutke njegovega duhovniškega življenja doživljal pri slovesnem bogoslužju. Pri liturgiji so namreč izpolnjeni vsi človeški čuti hkrati: oko, uho in s pomočjo kadila tudi čut za voh.

Spoštovane pevke in pevci, organistinje in organisti, pevovodkinje in pevovodij in vsi, ki sodelujete v mešanih zborih po župnijah naše dekanije. Cerkveno petje in glasba je ena izmed pomembnih razsežnostih krščanskega bogoslužja. V luči današnjega evangelija je vaše prizadevanje še bolj pravilno usmerjeno če vas istočano preveva tudi medsebojna povezanost in edinost z župnijo, saj je Gospod nagradil apostole z obilnim ribjim lovom tudi zaradi njihove složnosti. Če bi vaše delo primerjali s trudom posvetne glasbe in petja, potem moramo spet v luči današnjega evangelija reči, da so vaše mreže v župnijskih vodah ponavadi prazne, kakor tudi posode na barki vaših cerkvenih korov. Toda ne more biti drugače, saj nam s petjem posredujete to, kar nam do te mere ne more dati nobeno posvetno petje ali glasba, pa čeprav bi bilo še tako vrhunsko. Vi vztrajate pri delu »vso noč« zaradi nedeljskega jutra, da lahko mi vsi, tudi s pomočjo vašega petja, globlje doživljamo na obalah svojega življenja prihod Njega, ki ga pričakujemo in zaradi katerega se zbiramo in zaradi katerega vi prepevate. Tudi zaradi vašega petja in glasbe so nedeljske evharistične gostije, ki nam jih pripravlja sam Jezus, še lepša in zapolnijo naše hrepenenje po božjem dotiku.

Hvala vam!

Prilagamo še nekaj fotografij za lep spomin na srečanje:

Slike iz Novakov od Jankota

Slike župnije idrija