Biblična skupina

Dragi bralci Božje besede, člani Župnijskega pastoralnega sveta, pevci, voditelji, …!

Vabilo sicer velja vsem, a v letošnjem pastoralnem letu želimo v naši župniji povabiti v biblično skupino predvsem bralce Božje besede, člane ŽPS, pevce, voditelje, …, da se vključite v skupino, kjer se bomo poglobili v Markov evangelij in bo ločena od stare biblične skupine, ki deluje že vrsto let.

V novem cerkvenem letu bomo premišljevali ob Markovem evangeliju, ki je pisal za pogane, preprosto in vsem razumljivo, tudi tistim, ki niso poznali Postave. Prav zato je Markov evangelij najbolj primeren za začetek.

V Mr 1,15 je povzetek celotnega evangelija: »Čas se je dopolnil in Božje kraljestvo se je približalo. Spreobrnite se in verujte evangeliju!«.

Jezusovo oznanilo Božjega kraljestva je dopolnitev oznanila SZ, zato »čas se je dopolnil«; Bog je spregovoril po Sinu in ne moreš ostati ravnodušen. To prebuja odziv, da moram premisliti in narediti korak naprej. Prav ta » hoja za Njim« vodi v večje občestvo, v nov način zaživeti in živeti.

ODLOČI SE IN SE NAM PRIDRUŽI V SREDO PO VEČERNI MAŠI.