Avtor: zuidrija Objavljeno: 20. 10. 2020

Ob razglasitvi epidemije

Dragi bratje in sestre!

Ob vnovični razglasitvi epidemije so svete maše od danes, 20.10.2020, spet do nadaljnjega brez fizične udeležbe vernikov. Že oznanjene maše bova duhovnika opravila v Idriji. Cerkev vseeno ostaja odprta za obisk in osebno molitev posameznikov.

Maše bomo ob nedeljah ob 9.00 prenašali po spletu.

Kljub temu bo v tem času možnost v cerkvah prejeti sveto obhajilo:

• v Idriji na delavnike od 19.00 do 19.30, ob nedeljah pa od 10.00 do 10.30,
  • na Gorah ob nedeljah od 8.00 do 8.30,
  • na Vojskem ob nedeljah od 10.30 do 11.00.

K svetemu obhajilu pridete posamično (oz. kot družina) in se nanj pripravite z osebno (tiho) molitvijo kesanja in očenaša. Potem pristopite pred oltar, kamor vam bo duhovnik prinesel obhajilo. Po kratki molitvi zahvale cerkev nato zapustite.

V cerkvi je lahko naenkrat do 10 ljudi. V njej je vsak sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo, zato vanjo prihajajte zdravi in se držite običajnih smernic vedenja v zaprtih prostorih (maska, razkuževanje).

Verouka in drugih srečanj ta čas ne bo. Glede morebitnih srečanj na daljavo boste prejeli obvestila po e-pošti.

Za spoved ali pogreb se dogovorite po telefonu.

Božje bližine v teh dneh preizkušnje vam želim,

Vaš župnik Marko