Advent

DELAVNICA ADVENTNIH VENCEV

Delavnica za adventne venčke bo potekala v soboto, 2.12. od 9.00 do 11.00. S seboj prinesite obroč ali krožnik, okrasni lonček, suh mah in zelenje, češarke, mnogo se dobi v naravi. Da bo adventni venček lep prinesite svoje svečke. Na 1. adventno nedeljo bodo adventni venčki na izbiro pred cerkvijo. Ne pozabite dobre volje!

1. ADVENTNA NEDELJA

Začenjamo najkrajši mogoči adventni čas, ki bo letos dolg samo tri tedne. Naj nas pripelje k več tišine in zbranosti! Na prvo adventno nedeljo bomo pri vseh mašah blagoslovili adventne vence, da nam bodo pomagali k molitvi in premišljevanju. Otroci boste pri katehezi prejeli adventne koledarje. Z njimi molite in zbirajte darove za vaše revne sovrstnike! Odrasle vabimo k prilogi Družine »Prinašam ti luč«, ki jo lahko v adventu brezplačno naročite (naročilnice najdete v cerkvi). Vzemimo si čas!

ADVENTNA SPOVED

Povabljeni, da s svojo spovedjo ne odlašate na dni pred prazniki. Ves advent je namenjen pripravi na praznovanje božiča, ki se zgodi predvsem, ko se spremenim v svojem srcu. Ravno zato ste povabljeni, da se z duhovnikom dogovorite za spoved ali spovedni pogovor v času celega adventa.

Otroci bodo spoved opravili v okviru urnika za katehezo v tednu od 18.-22.12. Mladi bodo imeli spoved v soboto, 23.12. ob 20.00.

Organizirana adventna spoved bo na Gorah in Vojskem v nedeljo, 10.12. ob 15.00 (do 16.00, ko bo nedeljska sveta maša).

V Idriji bo sveta spoved ob petkih pol ure pred sveto mašo. Ostali termini za spoved: v nedeljo, 17.12. od 18.00 do 19.00. ter celodnevna (spovedni dan) v petek, 22.12. od 8.00 do 19.00. Vabljeni!

BREZMADEŽNA

8.12. počastimo Marijo in se ji priporočimo, da bi zmogli živeti po njenem zgledu tudi v pričakovanju Novorojenega!