Namen Živega rožnega venca

Namen Živega rožnega venca (ŽRV) je zahvala Jezusu Kristusu in Mariji, Božji Materi, ter prošnja za velike potrebe vesoljne Cerkve, še posebej za potrebe edinosti, nove duhovne poklice ter svetost in stanovitnost poklicanih.

ŽRV je nastal ob spoznanju, da danes v svetu manjka več kot 7 milijonov novih duhovnih poklicev in da mora biti vsak duhovni poklic od nekoga izmoljen in tudi iztrpljen. Predvsem pa je ŽRV odgovor na sledeče jezusovo naročilo:

Žetev je obilna, delavcev pa malo.

Mt 9,37.38; Lk 10,2

Danes je v ŽRV vključenih že preko 16.500 molilcev tako v domovini kot po svetu.

Kako molimo Živi rožni venec

Živi rožni venec je občestvo molivcev, ki so zbrani v enem ali več vencih po 20 oseb poimenovanih ‘ROŽA‘, in ki ob premišljevanju Jezusovega in Marijinega življenja dnevno molijo eno od 20ih skrivnosti rožnega venca. Tako en venec oz. ROŽA vsak dan izmoli vse štiri dele rožnega venca.

Vsak član ŽRV moli vsak dan v mesecu eno desetko rožnega venca z določeno skrivnostjo, ki jo globje premišljuje. Po preteku meseca pa vzame naslednjo skrivnost.