Duhovni šopek za novomašnika

Kot vam je verjetno znano, iz sosednje župnije Godovič prihaja eden od naših dveh novomašnikov koprske škofije, Luka Jesenko. Že sedaj vabimo k veselju ob tem, da Gospod še naklanja duhovnikov našim župnijam. Lep dar, ki ga novomašniku ob tem lahko namenite, je t.i. »duhovni šopek«. Duhovni šopek nabiramo tako, da za novomašnika opravljamo molitve ali dobra dela. V duhovni šopek so povezane različne molitve, žrtve in dobra dela. Ta so: molitev rožnega venca, molitev križevega pota, obisk delavniške maše, molitvena ura, češčenje Najsvetejšega, branje Svetega pisma. Kdor nima možnosti za molitev v cerkvi, naj molitev opravi doma. Poleg molitev lahko darujemo tudi svojo bolezen ali en dan trpljenja, dobro delo doma ali drugod v korist potrebnim, obisk bolnika ali ostarelega. Lističe z različnimi nameni za naš duhovni šopek bomo ponudili v cerkvi. Vaše listke boste lahko oddali v za to pripravljeno škatlo. Število vseh molitev, žrtev in odpovedi bomo izročili novomašniku. V molitev se lahko vključi vsak. K temu vabimo tudi tiste, ki ne morejo k sveti maši, ki so v bolnišnici ali doma, lahko so tudi od drugod. Bog naj blagoslovi vse, ki se boste odzvali z molitvijo za novomašnika!