Lojze Čemažar: Razstava PREMIŠLJEVANJA

Škofje so za zvesto služenje Cerkvi letos podelili odličje sv. Cirila in Metoda akademskemu slikarju Alojzu Čemažarju iz Kleč pri Ljubljani. Po končanem študiju na likovni akademiji je leta 1978 pričel poklicno pot na Gimnaziji Jurija Vege v Idriji. Kasneje je v Idriji ustvaril še dve pomembni sakralni likovni deli: leta 1983 je napravil načrte za barvna okna v cerkvi sv. Trojice, 1987 pa še sgraffito »Žene pri praznem grobu« na pročelju pokopališke cerkve. Lojze Čemažar je ustvaril obsežen  opus sakralnih likovnih del predvsem v tehnikah oljnega in zidnega slikarstva ter vitraja v Sloveniji in po svetu.

Idrijčani smo lahko ponosni, da lahko v letošnjem postnem času v Galeriji sv. Barbare pod Mestnim trgom gostimo razstavo PREMIŠLJEVANJA, saj nam razstavljena likovna dela  pomagajo vzbuditi poglobljen razmislek pred velikonočnimi prazniki. Razstavo bomo slovesno odprli v nedeljo, 10.3. ob 15.00. Odprta bo vsak dan med 16.00 in 18.00 do sobote, 23. marca.

vir fotografije: https://radio.ognjisce.si/sl/271/novice/37685/odlicje-sv-cirila-in-metoda-prejme-alojzij-cemazar-ki-je-sodobno-umetnisko-govorico-uspesno-vkljucil-v-bogosluzni-prostor.htm