Nova maša Luka Jesenka

V sosednji župniji Godovič se veselimo nove maše Luka Jesenka! Dar duhovništva dandanes sprejme še malokdo, zato se slavju tega pomembnega dogodka za župnijo in škofijo pridružimo tudi mi!

Luka se je rodil leta 1999 in do študija živel v Jeličnem Vrhu. Srednjo šolo je obiskoval na ŠKG v Ljubljani, se nato vpisal v bogoslovje in teološko fakulteto v Ljubljani, nato pa študij nadaljeval na papeški univerzi Gregoriana v Rimu. Tam je bil 1.10.2023 tudi posvečen v diakona. Po posvečenju bo nadaljeval s študijem filozofije v Rimu.

Devetdnevnica pred praznikom

Da se bomo na praznik pripravili ne samo organizacijsko, temveč tudi duhovno, da bo tako praznovanje pomagalo k življenjski spremembi tudi nam, bomo skupaj z duhovniki rojaki po celotni župniji Godovič vsak večer ob 19.00 (razen v nedeljo) imeli mašo z nagovorom.

NED, 16.6.Godovič/ZavratecMarko Rijavec
PON, 17.6.GodovičPrimož Erjavec
TOR, 18.6.Medvedje BrdoJanez Kržišnik
SRE, 19.6.  ZavratecIvan Albreht
ČET, 20.6.GodovičRobert Petkovšek
PET, 21.6.ZavratecEvgen Gantar
SOB, 22.6.GodovičRafael Leskovec
NED, 23.6.Godovič/M. BrdoAlan Tedeško
PON, 24.6.MrlišeLojze Kržišnik

Sveta spoved

Spovedovanje pred praznikom bomo imeli v ponedeljek, 17.6. v Godoviču in v petek, 21.6. v Zavratcu, obakrat ob 18.00. Če bo veliko udeležbe, bomo s spovedjo nadaljevali tudi po maši.

Mašniško posvečenje

bo v soboto, 29.6. ob 17.00 v koprski stolnici.

Nova maša

bo v nedeljo, 30.6. ob 10.00 pred cerkvijo v Godoviču. Ker želimo izpostaviti velik pomen nove maše, bo sveta maša v Idriji samo ob 8.00. Ostalih maš ta dan ne bo. Povabljeni v Godovič!