Oratorij 2023 – animatorji sporočajo

V tednu od 3. do 7. julija se bo v naši župniji odvijal otroški program Oratorij. Tudi letos bo njegova organizacija precej velik zalogaj, vendar animatorji obljubljamo, da bomo storili vse, kar je v naših močeh, da oratorij izpeljemo na varen in hkrati bogat, globok ter zabaven način.

Za pomoč pri malici tudi letos prijazno prosimo gospodinje in ljudi dobre volje. Dopoldne bi otrokom postregli s sadjem, popoldne s pecivom. Hvaležni bomo vsake pomoči. Zapišite se v zakristiji na za to priložnost pripravljen seznam

Okvirni urnik:

8.30 zbiranje

9.00 začetek: himna, dvig zastave in molitev

9.20 oratorijska dramska igra

9.30 kateheza

10.30 malica

10.45 delavnice

12.30 kosilo in odmor

13.30 velika igra

16.00 molitev in zaključek

Otroci naj imajo vsak dan s sabo pokrivalo, plastenko za vodo; obuti naj bodo v športno obutev in oblečeni v primerna oblačila (taka, ki jih ni škoda). Pred prihodom na oratorij naj zajtrkujejo. V sredo načrtujemo izlet. O njem in o dodatnih stvareh vas bomo obveščali po e-pošti, zato starše prosimo, da sprotno preverjate sporočila.

Oratorij bomo zaključili v petek, 7.7. s sveto mašo ob 16.00, kamor ste vabljeni tudi starši in ostali župljani. Vse župljane prosimo za molitev, da oratorij speljemo brez večjih zapletov in da bodo otroci začutili Božjo ljubezen.

Vsem, ki boste na kakršen koli način pomagali že vnaprej iskrena hvala!

Vaši animatorji