Postni program – “Radi bi videli Jezusa!” (Jn 12,21)

ŽPS Idrija je za našo župnijo pripravil bogato postno dogajanje, ki naj vsakemu od nas pomaga, da bomo v svojem življenju videli Jezusa – in da ga bodo po nas in zaradi nas videli tudi drugi ljudje, ki živijo okoli nas. Velika noč naj bo za vse nas trenutek, ko nas Jezus odpelje v novo življenje!

Povabljeni ste, da si vzamete čas in se dogodkov v čim večji meri tudi udeležite. Darilom se ne odpovejte!

Sreda, 28.2. ob 19.30: dr. Alan Tedeško: Bog pravice in usmiljenja

Sreda, 6.3. ob 19.30: dr. Gabriel Kavčič: LGBT… za ali proti?

Torek, 12.3. ob 19.30: mag. Marko Rijavec: Veselite se v Gospodu!

Torek, 19.3. ob 19.30: dr. Janez Sečnik: Kako ohraniti živost odnosov?

Vsa predavanja bodo v župnijski dvorani v Idriji.

Duhovna obnova (8.-10.3.)

Petek, 8.3.

19.30: uvodna sveta maša in po njej slavilna molitev s skupino Abend (posebej priporočamo za vse!)

Sobota, 9.3.

9.00 ženski zajtrk s s. Metko Kos (potrebna prijava!)

15.00 srečanje za starše pred krstom drugega otroka

17.00 duhovno predavanje in priložnost za razmišljanje

19.00 sveta maša

19.30 moška večerja z Miho Rutarjem: »Kje naj moški črpa moč za bitke življenja?« (potrebna prijava!)

Nedelja, 10.3.

9.00 družinska sveta maša

15.00 odprtje razstave slikarja Lojzeta Čemažarja v kripti pod Mestnim trgom

19.00 film »Mati Cabrini« v Kinogledališču Idrija

Kafeterija z Jezusom

V župnijski cerkvi bo čez cel post na voljo več vrst molitev, odvisno od tega, koliko časa imate in kako bi radi molili. S prispodobo različnih vrst kave boste lahko molili v tišini pred Jezusom. Naj ta nova, malce hudomušna oblika molitve pomaga, da si bomo v tem času vzeli več časa za molitev in zbranost.

Dobrodelnost

Z otroki ste povabljeni, da letos z odpovedjo zbiramo denar za družino Kosmač z Ljubna ob Savinji, ki je v lanskih poplavah ostala brez hiše. Denar bomo izročili celjski Karitas izrecno zanje. Zanje bomo zbirali denar tudi pri blagoslovu jedi.

Dekanijski dogodki

Nedelja, 3.3. ob 15.00: križev pot na Lajše