Praznik Božje besede

Na pobudo papeža Frančiška je 3. navadna nedelja tudi Nedelja Božje besede, s katero želimo v ospredje postaviti to za nas tako pomembno knjigo, ki je več kot le beseda, je način življenja vsakega kristjana. Z nekaj dogodki jo bomo oblikovali tudi pri nas.

V petek, 19.1. bomo imeli v župniji mini svetopisemski maraton. V župnijski cerkvi bomo skupaj prebrali knjigo Pridigarja, če bo ostajal čas, pa še kakšno. Z maratonom začnemo ob 17.30 in beremo do svete maše ob 19.00. Povabljeni, da se prijavite k branju ali pa da pridete samo poslušat. Videli boste, kako blagodejno dene Božja beseda vsakemu od nas.

V nedeljo, 21.1. bomo s Svetim pismom preželi tudi praznovanje pri vseh nedeljskih mašah v župniji.

V nedeljo, 21.1. bo na Škofijski gimnaziji v Vipavi ob 15.00 škofijsko srečanje bralcev, na katerem bo tudi spregovoril naš vikar g. Alan Tedeško na temo preroka Amosa. Vseslovensko »maratonsko« branje Svetega pisma pod geslom »Gospod, preizkusil si me in me poznaš« bo potekalo od sobote, 20.1. do četrtka, 25.1., 24 ur na dan. Tudi tokrat bo celotno branje potekalo preko spleta. Več na https://www.svetopisemskimaraton.si.