Praznovanja v Zavratcu, na Gorah in Vojskem

Urhova nedelja v Zavratcu

V nedeljo, 2.7. ob 10.30 v Zavratcu s slovesno mašo praznujemo god zavetnika sv. Urha. Praznik bo obogatilo dogajanje na predvečer praznika. V soboto, 1.7. ob 20.30 Pri koritu v Zavratcu cerkveni zbor praznuje 100. obletnico delovanja. Za to priložnost so nam pripravili koncert z naslovom: »ČUDOVIT JE TA SVET in naših 100 let«. Vabljeni!

Magdalenska nedelja na Gorah

Zavetnica župnijske enote na Gorah je sv. Marija Magdalena. Na predvečer njenega godu, v petek, 21.7. ob 19.00, bo najprej sveta maša, po njej pa že tradicionalna pogostitev. Glavno praznovanje zavetnice bo v nedeljo, 23.7. s slovesno mašo ob 10.00. Za streženje vabimo mladince, za pomoč pa še ostale strežnike. Pri maši bo ofer za obnovo župnišča. Po maši povabljeni, da se ustavimo in praznovanje nadaljujemo pri zakuski. Za to prosimo pridne roke gospodinj. Prosimo, da vse za pod zob in v grlo prinesete pred mašo v župnijsko dvorano.

Jakobova nedelja na Vojskem

Jakobova nedelja bo letos 30.7. Glavno praznovanje s slovesno sv. mašo bo ob 15.00. Za streženje vabimo mladince. Pri maši bo ofer za obnovo zvonika. Po maši lepo vabljeni, da se zadržimo ob pogostitvi, lepo prosimo, da pridne gospodinje pripravite kak priboljšek in ga pred mašo dostavite v župnišče. Po njej bo ob 17.00 v dvorani dramska igra in nadaljnje praznovanje.