“Prosite Gospoda žetve!”

Od 14. do 21. aprila bo v Sloveniji potekal teden molitve za duhovne poklice pod geslom »Prosite Gospoda žetve!« Ta se zaključi z nedeljo Dobrega pastirja, 21.4., na katero bomo tudi pri nas posebej molili za nove duhovne poklice.

Teden molitve za duhovne poklice nas spominja, da je poklicanost Božji dar, ki ga določena oseba prepozna in nanj odgovori ali pa ga zavrne. Božjega klica lahko nekdo ne sliši razločno in tako niti ne ve, da je poklican. Teden molitve za duhovne poklice je za Cerkev priložnost za okrepljeno molitev, da bi poklicani prepoznali Božje povabilo in nanj odgovorili pritrdilno. Molimo vztrajno in z vero ter zaupajmo, da nam bo Nebeški Oče dal novih poklicev, ki jih Cerkev in naša škofija potrebuje.

MOLITEV ZA NOVOMAŠNIKE

Jezus, dobri Pastir,

pri zadnji večerji si apostolom zaupal službo duhovništva.

Vedno znova jim pridružuješ novih delavcev v svojem vinogradu.

Prosimo te za Luka in za vse letošnje novomašnike;

ohrani jih v zavetju svojega Srca, da jim nihče ne bo mogel škodovati.

Posvečuj jih, da bodo verovali, kar bodo brali;

učili, kar bodo verovali;

živeli, kar bodo učili.

Ohrani čista in sveta njihova srca.

Naj rastejo v ljubezni do tebe in ti ostanejo vedno zvesti,

ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.