Šmarnice

Mesec maj je vedno namenjen pobožnosti Šmarnic, s katero pokažemo svoje zaupanje in hvaležnost za Marijo, našo nebeško Mater. Vabljeni k šmarnični pobožnosti vsak dan v mesecu maju. Če nimamo časa za obisk cerkve, poiščimo prostor in čas v dnevu, ko bomo lahko za nekaj trenutkov v ubranosti srca svoj dan posvetili Božji Materi.

V naši župniji bomo ob 100-letnici rojstva brali šmarnice o bl. Lojzetu Grozdetu. Povabljeni predvsem otroci, starejši pa jim dajmo doberzgled.

V Idriji se bomo srečevali vedno v okviru tedenske maše. Na Gorah bodo šmarnice vsak večer pri kapelici v Jeličnem Vrhu ob 19.00, na Vojskem pa vsak večer ob 18.00 v cerkvi. V nedeljo bodo šmarnice na Vojskem kar po maši v cerkvi. Vabljeni!page2image28859760