Začetek katehetskega leta 2024/2025

Novo katehetsko leto začenjamo na nedeljo mladih, 8.9. s katehetskimi/družinskimi mašami. Vabljeni k sodelovanju že takoj na začetku!

Srečanje katehetov

Srečanje za katehete obeh župnij pred začetkom leta bomo imeli v sredo, 4.9. ob 19.30 v župnišču Idriji.

Srečanja s starši

Starše otrok, ki želijo obiskovati kateheze, lepo vabim na srečanje pred začetkom leta. Na srečanjih se bomo na začetku katehetskega leta dogovorili o urniku kateheze, o praznovanjih birme in prvega svetega obhajila ter svete spovedi, ter o stvareh, ki jih pričakujemo drug od drugega.

Srečanje za starše otrok 1. razreda in vpis h katehezi bo v ponedeljek, 9.9. ob 18.00. Lepo prosimo, da k vpisu pridete tako vsaj eden od staršev kot tudi otrok, da se spozna z župnikom in katehistinjo. S seboj prinesite družinske knjižice in krstni list, če je bil otrok krščen v drugi župniji.

Srečanje za starše otrok od 2. do 5. razreda bomo imeli v ponedeljek, 9.9. ob 19.30, za starše od 6.-9. razreda pa v sredo, 11.9. ob 19.30.

Dokončen urnik kateheze bomo objavili po dogovoru s starši in šolo. V naslednjih oznanilih tudi kaj več o pripomočkih za katehezo in o prispevku.

V tednu od 9.-13.9. bomo imeli po začasnem urniku spoved za vse otroke od 4.-8. razreda. Birmanci bodo spoved opravili v pripravi na birmo.

Z rednimi srečanji pričnemo v tednu od 16.9. dalje. Tak zamik zato, da bodo prve obveznosti v šoli že mimo in vam ne bo treba pregoreti.

Birmanci

Izjema pri tem velja za birmance. Birmanci se dobimo prvič na srečanju že v ponedeljek, 9.9. ob 15.00. Poleg duhovne priprave na birmo se bomo tudi dogovorili o poteku devetdnevnice in našega skupnega praznovanja.

Birma v Idriji bo v nedeljo, 29.9. ob 10.00. Več sledi v prihodnjih oznanilih.

Predlagan urnik kateheze za otroke

Termin Katehet
Svetopisemske  urice (4-6 let)Sreda ob 16.30  Anka Sedej