400 letnica položitve temeljnega kamna cerkve Svete Barbare

V sredo, 10.8. bo minilo 400 let, odkar je ljubljanski nadškof Tomaž Hren leta 1622 na sedanjem Mestnem trgu v Idriji položil in blagoslovil temeljni kamen za cerkev Svete Barbare.

Tega dogodka se bomo spomnili s sveto mašo, ki jo bomo imeli najprej na sam dan, torej v sredo, 10.8. ob 20.00 na Mestnem trgu, na mestu, kjer je nekoč stala cerkev. V ta namen bomo na trgu postavili tudi priložnostno razstavo, ki bo prikazovala zgodovino cerkve in pripravili zgibanke s spremnim besedilom. Da bomo v praznovanje zajeli čimveč naših župljanov, ki boste ta dan na dopustu, pa bomo zunanje praznovanje pripravili še v nedeljo, 14.8. ob 20.00. Ta dan naj bo večerna maša naša osrednja maša (ponavadi je to dopoldne), da bomo z njo sveto Barbaro, eno od zavetnic naše župnije, primerno počastili in se ob njej poveselili. Pri maši se bomo zahvalili tudi za 270 let župnije Idrija, ki jo je 17.8.1752 ustanovil goriški nadškof Karel Mihael grof Attems. Vabim vas, da se po maši tudi nekoliko ustavimo in praznujemo s pijačo in prigrizkom, povabljeni, da ga prinesete kar s seboj k maši.