Obnova zvonika na Vojskem

Obnova zvonika na Vojskem

Zvonik na cerkvi sv. Jožefa na Vojskem potrebuje večjo obnovo. Med drugim sanacijo že dotrajane kritine ter fasade. Okvirna sredstva potrebna za obnovo so v višini 40.000 EUR.

Prenova župnišča na Gorah

Prenova župnišča na Gorah

Župnišče na Gorah že vrsto let čaka na prepotrebno celovito obnovo. Pri tem je potrebno prenoviti tako zunanjost kot notranjost župnišča. Predvidena investicija vseh potrebnih del znaša okoli 100.000 EUR.

Obnova kapelice sv. Janeza Nepomuka v Idriji

Obnova kapelice sv. Janeza Nepomuka v Idriji

V samem središču Idrije je ob nizu mestnih hiš prislonjena kapelica sv. Janeza Nepomuka. Zob časa ji ni prizanesel in zato potrebuje obnovo. Predvidena investicija za vsa potrebna dela znaša 10.000 EUR.

Obnova tlaku pred župnijsko cerkvijo

Obnova tlaku pred župnijsko cerkvijo

Nekoč je bila pod tlakom cisterna za kurilno olje, a sedaj ta ni več v uporabi. Po tem so na istem mestu ropotale talne plošče vsakič, ko je župnik privihral s svojo štirikolesno puščico. Sedaj je na tem mestu betonska zaplata. A tudi to ni dolgoročna rešitev. Zaradi tega zbiramo sredstva za obnovo tlaku pred...