Skavti vabijo na Jurjevanje

V soboto, 23.4., na dan sv. Jurija in dan po svetovnem dnevu zemlje vas skavti stega Idrija 1 prisrčno vabimo na Jurjevanje.

Zeleni Jurij v naše kraje vedno prinese pomlad in z njo veselje nad življenjem, nam pa bo pomagal napraviti zemljo še bolj zeleno. Svetega Jurija namreč poznamo kot viteza, ki se bori proti zmaju, da bi tako rešil ljudi pred zlom in jim pomagal izbirati dobro, ravno zato je tudi zavetnik skavtov in tabornikov, tudi mi se borimo za boljši svet.

Ves dan od 10.00 do 19.00 bomo pred župnijsko cerkvijo v Idriji zbirali star papir (brez kartona in papirnatih brisač), v zameno za vaše dobro delo pa se boste od 10.00 do 13.00 lahko pridružili ekološkemu bazarju. Na njem si boste lahko posadili medovito rastlino, zamenjali obleko in domov odnesli kako knjigo, pa še kaj zanimivega se bo našlo ob piškotu in čaju. Ob 18.00 se boste lahko v cerkvi pridružili mladinski skupini pri adoraciji in dan zaključili s sveto mašo v župnijski cerkvi.

Pridite in naredite nekaj lepega zase in za našo zemljo!

vir za sliko: sv. Jurij, poslikana panjska končnica, Wikipedija