Nedelja Svetega pisma

Nedelja Svetega pisma

V nedeljo, 23.1. obhajamo Nedeljo Božje besede. Geslo letošnjega obhajanja je »Tudi ona dva sta pripovedovala, kaj se je zgodilo na poti in kako sta ga prepoznala po lomljenju kruha.« (Lk 24,35) Geslo, ki je že tretje leto zapored vzeto iz odlomka o emavških učencih, predstavlja zadnjo in ključno stopnjo Jezusovega učenca. Če smo v letu 2021 skupaj z emavškima učencema »odprli oči in spoznali Gospoda« (Lk 24,31), smo tokrat vabljeni k oznanjevanju. Nedeljo bomo obeležili tudi pri naši maši.

Če bo to glede na epidemične razmere mogoče, bo na ta dan naša škofija praznik Božje besede obeležila ob 15.00 s predavanjem našega vikarja dr. Alana Tedeška na Škofijski gimnaziji v VipaviPredavanje žal odpade.

Vabljeni tudi k spremljanju Svetopisemskega maratona, ki se bo odvijal od 22.-27.1. Zaradi epidemije se bodo branje Svetega pisma in številni spremljevalni dogodki tudi letos odvijali preko spleta. Spremljajte stran https://www.svetopisemskimaraton.si/.