Praznik sv. birme

Praznik sv. birme

Praznik sv. birme bo za našo župnijo v nedeljo, 2.10.

V petek, 23.9. bomo z birmanci pričeli z devetdnevnico v čast Svetemu Duhu. Prosili bomo, naj naše birmance prevzame in okrepi s svojimi mnogimi pomembnimi darovi. Poleg birmancev, njihovih botrov in staršev vabljeni tudi ostali župljani, da naše birmance podkrepite s svojo molitvijo. Ta dan bo z nami tudi g. škof Jurij, ki bo pri maši nagovoril birmance, starše in botre.

Spoved pred birmo za birmance, botre in starše bo v petek, 30.9. ob 18.00. Po maši v soboto, 1.10. bo generalka. Lepo prosimo, da se te, kolikor je le mogoče, udeležijo tudi botri.

Na praznični dan, 2.10. bo v Idriji dodatna sveta maša ob 8.00, tako da bo pri praznični maši več prostora za birmance in njihove sorodnike in prijatelje. Slovesnost sv. birme bo ob 10.00 vodil g. škof Jurij Bizjak, ki ga ob tem prisrčno pozdravljamo v naši župniji!