Razstava Eve Petrič v župnijski cerkvi

Razstava Eve Petrič v župnijski cerkvi

četrtek, 16.6. ob 17.30 bo v župnijski cerkvi odprtje razstave Eva Petrič: Kolektivna korona vrtnica, v vračanju domov. Umetnica Eva Petrič po gostovanjih na Dunaju, v Münchnu, Bernu in Ženevi Korona vrtnico št. 2 v treh stavkih, vrača v prostor njenega izvora, v njen dom, v Idrijo. V monumentalno 20m2 razsežno delo je umetnica med čipke iz raznih koncev sveta »vpletla« rožne lističe, ki so nastali v Idriji v posebni akciji ob začetku pandemije koronavirusa, ko so članice eksperimentalne klekljarske skupine Čipkarske šole Idrija pod vodstvom Maje Svetlik v rožne lističe klekljale svoje občutke, tesnobo, pa tudi upanje, ki jih je prevevalo med prvo pandemično osamitvijo.

Čipka bo krasila našo župnijsko cerkev vse poletje, pri odprtju pa bo sodeloval tudi župnijski pevski zbor. Lepo vabljeni na uvod v praznovanje Telovega!

foto: https://volksgruppen.orf.at/v2/slovenci/stories/2764814/