Sinoda – podprimo jo z molitvijo

Sinoda – podprimo jo z molitvijo

Od leta 2021 do leta 2023 bo v Cerkvi potekala sinoda z naslovom: »Za sinodalno Cerkev: občestvo, sodelovanje in poslanstvo.« Tema sinode je sinodalnost sama – se pravi način, kako v Cerkvi živimo naše občestvo, kako smo pripravljeni poslušati, iskreno govoriti, tudi o izzivih, kako poteka sodelovanje med laiki in hierarhijo, kako so v naša občestva vključeni obrobni, kako čutimo soodgovornost. Cilj sinode ni izdelati poročila, temveč sprožiti
proces boljšega poslušanja v naših občestvih, kar naj privede do prenove Cerkve v konkretnem življenju.

V Rimu se bo sinoda o sinodalnosti začela v nedeljo, 10. oktobra, s sveto mašo, ki jo bo ob 10.00 daroval papež Frančišek. Za našo škofijo pa bo odprtje sinode v stolnici v Kopru v nedeljo, 17.10. ob 17.00, ko bomo srečanje začeli z molitvijo večernic, nato pa bo sledila predstavitev sinode. Na to srečanje so vabljeni dekani in prodekani in po dva predstavnika laikov iz posamezne dekanije. Podprimo odprtje sinode z molitvijo.

Pred Teboj smo, Sveti Duh, ko smo zbrani v Tvojem imenu.
Samo ti nas vodi, bodi doma v naših srcih;
pokaži nam pot, po kateri naj gremo, in kako naj hodimo po njej.
Šibki smo in grešni; ne dopusti, da bi širili nered.
Ne dopusti, da bi nas nevednost vodila po napačni poti
ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja.
Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost, da bomo lahko skupaj hodili večnemu
življenju naproti in se ne bomo oddaljili od poti resnice in od pravičnosti.
Vse to Te prosimo, ki deluješ na vsakem kraju in v vsakem času, v občestvu z
Očetom in Sinom na vekov veke. Amen.