Teden družine in romanje družin

Teden družine in romanje družin

Med 19. in 25.3. obhajamo Teden družine. Geslo letošnjega tedna je Družinska ljubezen: poklicanost in pot k svetosti. Vsak dan v tem tednu bomo lahko od 20.00 do 20.20 ure preko spleta prisluhnili družinam iz vseh slovenskih škofij in večjim družinskim organizacijam. Vse družine so povabljene, da se pridružijo preko spleta in prisluhnejo njihovim pričevanjem, kako dajejo prostor Bogu v svojem vsakdanjem življenju. Skupaj se povežimo v petju in molitvi rožnega venca. Prenos bo mogoče spremljati preko Zoom-a, YouTube kanala in Facebook strani. Povezave so objavljene na strani https://skofija-koper.si/teden-druzine-2022/.

V duhu Svetovnega srečanja družin 2022 in Sinode o sinodi v naši Cerkvi bo v soboto, 26.3. potekalo romanje družin in zakoncev na Sveto Goro. Datum sovpada s koncem praznovanja Tedna družine 2022.Program: ob 8:45 zbiranje na parkirišču na Prevalu pod Sveto Goro, ob 9:00 začetek romanja z molitvijo križevega pota, ob 12.00 sveta maša, ob 13.00 kosilo iz popotne torbe, ob 14.00, po kosilu, spored za otroke (zgodovina Svete Gore), za zakonce pa pričevanje v cerkvi (Bojan in Sara Doljak), sklep romanja pri kipu Sv. Frančiška Asiškega.