08/01/2023

Leto 2022 v prerezu

Leta 2022 je bilo v župniji Idrija krščenih 12 otrok, od tega 7 dečkov in 5 deklic (v letu 2021 14 otrok). V naši župniji sta se poročila dva para (leta 2021 tudi dva). Prvo sveto obhajilo je prejelo 34 otrok (dva razreda, ker v letu 2021 tega praznika ni bilo). Birmo je prejelo 16 mladih (leta 2021 –19). Podelili smo 28.000 obhajil (leta 2021 – 21.500). Cerkveno smo pokopali 52 oseb, 24 moških in 28 žensk (leta 2021 je bilo 32 pogrebov).

V župniji so se po dveh letih za druženje slabih razmer spet vzpostavile prvotne dejavnosti, čeprav z opazno manj verniki. Katehezi se je poleg tiste osnovne pridružila tudi podružnica na Vojskem in malce drugačna oblika s starši 1. razreda. Potekajo redne družinske maše, ki vsaj enkrat mesečno pritegnejo tudi otroke. Utrdila in povečala se je skupina skavtov v župniji, mladinska skupina se je razdelila na dijaško in študentsko in lepo živi, oratorij vsako leto raste, tudi pobud s strani ŽPS in ostalih vernikov je vedno več. Zelo sem vesel vsega tega, da vam je mar, je namreč za skupnost najpomembnejša oblika ljubezni. Počasi bomo poiskali tudi nove poti povezovanja in sodelovanja. Nekatere umirajo, druge se rojevajo, nekatere se spreminjajo, dvoje, kar ostaja in mora biti osnova naših načrtov, pa sta Kristus in njegovo občestvo, v katerem se moramo počutiti kot bratje in sestre. Najti najboljši način, kako gojiti, vzpodbujati in oznanjati to ljubezen je naša dolžnost in tudi način, kako bomo župnijo razumeli tudi kot svoj dom. Za otroke, mlade, odrasle in starejše med nami.

page1image7900928

Zahvaljujem se vam za razumevanje, da smo v tem letu v oskrbo dobili tudi sosednjo župnijo Godovič, pa tudi za vse, s čimer ste nam v tem letu pomagali, da smo se med vami duhovniki čutili sprejeti. Nad vas vse kličem blagoslova in vas izročam v varstvo Božje Matere.

Vaš župnik Marko